Psihoterapeut Larisa Paul

AddThis Social Bookmark Button


Telefon: 0737.039.446

larisa.paul@psihosolutii.ro


Experienta:

2021-prezent: Psihoterapeut in echipa Gandeste Sanatos
2020-prezent: Membru fondator PsySPOT
2019: Practica la Sectia de Diabet Zaharat, Nutritie si Boli Metabolice, Cluj-Napoca
2019: Practica la Institutul Oncologic Prof. Dr. I. Chiricuta, Cluj-Napoca
2019: Voluntar la Clinica Universitara de Psihologie Babes-Bolyai PsyTech, Cluj-Napoca
2018: Practica la Cabinet de Psihoterapie Adina Barsan-Marian, Cluj-Napoca
2018: Call-center Regina Maria (Centrul Medical Unirea), Cluj-Napoca
2016-2017: Voluntar in cadrul Asociatiei Filantropice Christiana, Cluj-Napoca

 

Studii:

2018-2020Masterat Psihologie Clinică, Consiliere și Psihoterapie - Facultatea de Psihologie și Științe ale Educației, Universitatea Babeș-Bolyai, Cluj-Napoca
2018: Licentiat in Depreter - platforma de terapie stiintifica a depresiei, SC Cognitrom SRL - Centrul de psihoterapie
2015-2018: Licență în Psihologie - Facultatea de Psihologie și Științe ale Educației, Universitatea Babeș-Bolyai, Cluj-Napoca

 

Atestari:

Atestate de libera practica eliberate de COPSI in psihoterapie si consiliere cognitiv comportamentala si psihologie clinica

 

Afiliere:
Colegiul Psihologilor din Romania

Contact - Programari

Gabriel Dinu - 0724.306.188
gabriel.dinu@psihosolutii.ro

Roxana Niculescu - 0722.762.805
roxana.niculescu@psihosolutii.ro

Mihaela Stinga (Iote) - 0760.737.493
mihaela.iote@psihosolutii.ro

Ioana Ionicioiu - 0746.211.896
ioana.ionicioiu@psihosolutii.ro

Larisa Paul - 0737.039.446
larisa.paul@psihosolutii.ro

Sandra Voicu - 0729.007.831
sandra.voicu@psihosolutii.ro

Andreea Sandru - 0751.923.276
andreea.sandru@psihosolutii.ro

Raluca Listea - 0736.177.407
raluca.listea@psihosolutii.ro

Anca Nemteanu - 0744.583.945
anca.nemteanu@psihosolutii.ro




Facebook



Gabriel Dinu - Radio Lynx

" Desi nu stii, in tine este psihologul perfect!"

Gabriel Dinu

Gabriel Dinu - Realizator emisiunea 'Confidential'.

Vizualizare continut

Număr afişări conţinut : 3291883

Utilizatori online

Avem 14 vizitatori online

Intreaba un psiholog

Cauta in site

Abonare newsletter

Despre mersul la psiholog

Ati apelat la serviciile unui psiholog?

Psihoterapia copilului

Rasplata si pedeapsa in educatia copilului

Sunt foarte multi factori importanti in educarea unui copil. Atentia si afectiunea pe care i-o acorda parintii sunt elemente esentiale pentru o buna dezvoltare emotionala a micutilor. Ar fi bine sa mai mentionam si existenta explicatiilor pe care le dam copiilor, cat si modalitatea prin care dam aceste explicatii.
[ citeste articolul complet ]

Psihoterapie de cuplu

Probleme cu erectia si ejacularea precoce

Cele mai multe probleme sexuale ale barbatilor sunt psihogene. Foarte putine au ca si cauza dereglari fiziologice autentice. Asa stand lucrurile, am decis sa detaliez in acest articol cauzele si mecanismele de functionare ale celor mai intalnite disfunctii sexuale la barbati.
Sa abordam mai intai problemele cu erectia. [citeste articolul complet]

Tulburari psihice

Depresia si cauzele ei

Din ce in ce mai multi oameni acuza aceasta tulburare psihica.
Depresia este o tulburare afectiva care are ca si trasatura specifica tristetea profunda, stare ce persista perioade indelungate.
Cea mai serioasa forma a acestei tulburari este depresia majora. 
[ citeste articolul complet ]

Copyright © 2009 - Psihosolutii.ro - S.C.P Niculescu & Dinu. Toate drepturle rezervate. Powered by Total Web Technologies.
  Google+