Psihoterapeut Anca Nemteanu

AddThis Social Bookmark Button

Telefon: 0744.583.945

anca.nemteanu@psihosolutii.ro


Experienta:

2020-prezent: Psihoterapeut in echipa Gandeste Sanatos
2019-prezentPsihoterapeut in cadrul Cabinetului Individual de Psihologie Nemteanu Anca
2019Operator de teren în cadrul proiectului “Evidence for better lives” al University of Cambridge derulat prin intermediul Universității „Babeș-Bolyai”, Cluj-Napoca
2019Voluntar în cadrul Policlinicii Fără Plată din cadrul Fundației Familia Sfântă, Cluj-Napoca
2018: Voluntar în cadrul Asociației Autism Transilvania, Cluj-Napoca
2017Voluntar în cadrul Asociației Life Education for All

 

Studii:

2020: Curs de formare “Psihodiagnostic și evaluare clinică în disfuncțiile sexuale”, Asociația Institutul de Psihologie
2020Curs "Interventii psihologice pentru dezvoltarea optimala a identitatii in adolescenta - o abordare pragmatic aplicativa" - Institutul de Neuropsihologie din Bucuresti
2019Schema Therapy Training – David Edwards
2018Workshop "Children, Adolescence and Traumatic Stress" – Benjamin B. Keyes
2017: Curs de formare profesională continuă “Tehnici de intervenție în doliu”, Asociația de Consiliere Psihologică din România
2016-2018: Masterat Psihologie Clinică, Consiliere și Psihoterapie - Facultatea de Psihologie și Științe ale Educației, Universitatea Babeș-Bolyai, Cluj-Napoca
2015-2018Licență în Psihologie - Facultatea de Psihologie și Științe ale Educației, Universitatea Babeș-Bolyai, Cluj-Napoca

 

Atestari:

Atestate de libera practica eliberate de COPSI in psihoterapie cognitiv comportamentala si psihologie clinica

 

Afiliere:
Colegiul Psihologilor din Romania

Contact - Programari

Gabriel Dinu - 0724.306.188
gabriel.dinu@psihosolutii.ro

Roxana Niculescu - 0722.762.805
roxana.niculescu@psihosolutii.ro

Mihaela Stinga (Iote) - 0760.737.493
mihaela.iote@psihosolutii.ro

Ioana Ionicioiu - 0746.211.896
ioana.ionicioiu@psihosolutii.ro

Alexandra Pacurar - 0751.052.008
alexandra.pacurar@psihosolutii.ro

Sandra Voicu - 0729.007.831
sandra.voicu@psihosolutii.ro

Andreea Sandru - 0751.923.276
andreea.sandru@psihosolutii.ro

Raluca Listea - 0736.177.407
raluca.listea@psihosolutii.ro

Anca Nemteanu - 0744.583.945
anca.nemteanu@psihosolutii.ro

Larisa Paul - 0737.039.446
larisa.paul@psihosolutii.ro


Facebook



Gabriel Dinu - Radio Lynx

" Desi nu stii, in tine este psihologul perfect!"

Gabriel Dinu

Gabriel Dinu - Realizator emisiunea 'Confidential'.

Vizualizare continut

Număr afişări conţinut : 3183640

Utilizatori online

Avem 8 vizitatori online

Intreaba un psiholog

Cauta in site

Abonare newsletter

Despre mersul la psiholog

Ati apelat la serviciile unui psiholog?

Psihoterapia copilului

Rasplata si pedeapsa in educatia copilului

Sunt foarte multi factori importanti in educarea unui copil. Atentia si afectiunea pe care i-o acorda parintii sunt elemente esentiale pentru o buna dezvoltare emotionala a micutilor. Ar fi bine sa mai mentionam si existenta explicatiilor pe care le dam copiilor, cat si modalitatea prin care dam aceste explicatii.
[ citeste articolul complet ]

Psihoterapie de cuplu

Probleme cu erectia si ejacularea precoce

Cele mai multe probleme sexuale ale barbatilor sunt psihogene. Foarte putine au ca si cauza dereglari fiziologice autentice. Asa stand lucrurile, am decis sa detaliez in acest articol cauzele si mecanismele de functionare ale celor mai intalnite disfunctii sexuale la barbati.
Sa abordam mai intai problemele cu erectia. [citeste articolul complet]

Tulburari psihice

Depresia si cauzele ei

Din ce in ce mai multi oameni acuza aceasta tulburare psihica.
Depresia este o tulburare afectiva care are ca si trasatura specifica tristetea profunda, stare ce persista perioade indelungate.
Cea mai serioasa forma a acestei tulburari este depresia majora. 
[ citeste articolul complet ]

Copyright © 2009 - Psihosolutii.ro - S.C.P Niculescu & Dinu. Toate drepturle rezervate. Powered by Total Web Technologies.
  Google+