Psihoterapia chiar te ajuta!

Moderator: admin

Psihoterapia chiar te ajuta!

Postby dianamaria on Sun Aug 05, 2012 10:51 am

Prin acest mesaj doresc sa ma adresez in special persoanelor care au probleme, insa din diverse motive evita sa apeleze la psihoterapie. In primul rand cand m-am gandit sa apelez la un psiholog eram intr-o stare foarte proasta (sufeream de anxietate), iar dupa ce am incercat un tratament medicamentos, dar fara prea multe rezultate, am ales sa merg la psihoterapie considerand ca aceasta ar fi o solutie la problema mea. Am contactat-o pe doamna psiholog Roxana Niculescu si i-am spus ca vreau sa incep psihoterapia. Inca de la prima sedinta am inceput sa ma simt mai bine, iar in a doua sedinta cand mi-au fost explicate cauzele anxietatii mele am inteles ca niciun tratament medicamentos nu poate fi mai util decat psihoterapia si regretam ca nu am apelat mai din timp la aceasta. M-am simtit foarte bine discutand despre problemele mele si incercand sa le gasesc o rezolvare impreuna cu doamna Roxana Niculescu. De aceea ceea ce vreau sa transmit celor care trec prin tulburari psihice, este faptul ca a consulta un psiholog ii va ajuta cu siguranta si nu trebuie sa fie rusinati sau reticenti in privinta aceasta. Asa ca va doresc mult curaj si spor in a va depasi problemele alaturi de un psiholog!
dianamaria
 
Posts: 1
Joined: Fri Aug 03, 2012 9:00 pm

Return to Altele

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests

cron