atacul de panica

Moderator: admin

atacul de panica

Postby vera on Wed Sep 23, 2009 12:50 pm

Buna! Numele meu este vera si am 30 de ani.Am suferit si eu de atacuri de panica .Perioada de dupa atacul de panica a fost foarte urata.Nu mai aveam pofta de mancare,imi era frica sa nu o iau razna,sa nu mor. :( Am apelat la un psiholog,dar dupa trei sedinte cuvintele atac de panica nici nu fusesera pomenite.Atunci mi-am dat seama ca trebuie sa caut un alt psiholog(psihoterapeut).Am intrat pe net si am gasit comentarii incurajatoare si numele domnului Gabriel Dinu.Am luat legatura cu el si am stabilit o intalnire.Dupa prima sedinta eram mult mai bine.Mi-am recapatat pofta de mancare,apoi ,incet incet,am scapat de frica nejustificata de moarte ,nu imi mai era teama ca am sa o iau razna si am inceput sa ma bucur de viata asa cum o faceam si inainte. :D Gabriel Dinu este un om minunat si un psihoterapeut de exceptie.Nu am sa pot niciodata sa-i multumesc indeajuns ptr ceea ce a facut ptr mine,dar ma rog mereu la Dumnezeu sa-i dea multa sanatate.CU PROFUND RESPECT SI MULTA DRAGOSTE, VERA. ..
vera
 
Posts: 1
Joined: Tue Sep 22, 2009 12:10 pm

Re: atacul de panica

Postby prodannelly on Fri Apr 09, 2010 12:26 pm

BUNA SUNT NELLY AM 32 DE ANI SI M_AM HOTARAT SA SCRIU POATE ASA VOI REUSI SA DAU MINIMUL DE AJUTOR CELOR CARE SE CONFRUNTA CU ATACURI DE PANICA .EU SUNT O PERSOANA FOARTE SOCIABILA.ACTIVA SI FOARTE STAPANA PE MINE. ASTA PANA INTR-O ZI DE OCTOMBRIE 2009.CONDUCEAM SI DEODATA AM TRAIT UN SENTIMENT CIUDAT DE NEEXPLICAT LA VREMEA ACEEA. TOTUL PAREA IREAL.PARCA TRAIAM IN VIS*DEREALIZARE CASA MEA NU O MAI PERCEPEAM LA FEL PARCA O PRIVEAM DIN PRISMA UNUI OM STRAIN .COPILUL MEU IL PRIVEAM ALTFEL EU NU MA MAI SIMTEAM OK IN PROPRIUL CORP PARCA IMI PIEDUSEM CONSTIINTA.SI BINEINTELES TOATE ACESTE TRAIRI INSOTITE DE O GAMA FOARTE LARGA DE SIMPTOME CA PALPITATII.NOD IN GAT.INSOMNII.LIPSA POFTEI DE MANCARE.TEAMA DE A NU INNEBUNI.TEAMA DE A RAMANE SINGURA IN CASA.TEAMA DE A CONDUCE. IN PERPANENTA TREBUIA SA FIU INSOTITA DE CINEVA.DE FOARTE MULTE ORI AM CHEMAT AMBULANTA AM FACUT O GRAMADA DE INVESTIGATII CA TOMOGRAFIE.RMN CEREBRAL.ECO DOPLLER .TOATE AU IESIT BINE DAR EU MA SIMTEAM INGROZITOR .LIPSITA DE SPERANTA CA VA MAI FI VREODATA BINE.AM INCEPUT SA CAUT SI ASA AM DAT DE SITE=UL PSIHOSOLUTII.RO AM LUAT LEGATURA CU D=L GABI DINU SI AM INCEPUT SA FACEM TERAPIE ON LINE.MA AJUTAT ENORM EXPLICANDU=MI FIECARE SIMPTOM SI MA FACUT SA INTELEG CA SUNT UN OM NORMAL DOAR CA AM ATACURI DE PANICA.AM FACUT INTOCMAI CE MI=A SPUS GABI SI ASTAZI POT SA SPUN CA SUNT OK MA BUCUR IAR DE COPILUL MEU .DE FAMILIA MEA DE VIATA . NU ESTE O RUSINE SA APELEZI LA PSIHOLOG ATUNCI CAND ANUMITE PROBLEME VA DEPASESC SI CREDETI=MA MERITA PENTRU LINISTEA DVSTRA .MULTA SANATATE TUTUROR SI MULTUMESC DIN SUFLET GABI CA M=AI AJUTAT SA REDEVIN CE AM FOST.
prodannelly
 
Posts: 1
Joined: Tue Mar 30, 2010 1:02 pm


Return to Consiliere psihologica si psihoterapie individuala

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests

cron