Dependenta de jocuri de noroc

Moderator: admin

Dependenta de jocuri de noroc

Postby cristina_maria82 on Thu Feb 11, 2010 1:44 pm

Buna ziua. Ma numesc Cristina, am 28 ani si vreau sa va multumesc pentru ajutorul pe care ni l-ati dat. Viitorul meu sot este o persoana minunata, deosebita, numai ca....avea o problema majora ERA DEPENDENT DE JOCURILE DE NOROC. Am incercat toate variantele posibile pentru a-l ajuta sa renunte, sa se vindece, dar toate aceste incercari au fost de prisos. Am insistat o perioada foarte mare de timp sa mearga la psiholog pentru a se vindeca, dar de fiecare data refuza categoric. Intr-o zi, i-am demonstrat cu durere in suflet ca ma poate pierde. M-am mutat la mama mea si i-am spus ca pana nu va realiza ca are o problema si pana nu va face ceva in privinta aceasta (adica sa mearga la psiholog) nu ma voi intoarce la el. Au trecut doar trei zile (timp in care ne-am intalnit, am discutat, dar nu m-am intors la el) apoi a realizat ca daca nu va face acest pas, ma va pierde. A inceput terapia la dumneavoastra, m-am intors la el, si de atunci totul este bine... foarte bine. TERAPIA CHIAR A AVUT EFECT! Nu am cuvinte sa va multumesc pentru ce ati facut pentru noi. Acum suntem un cuplu fericit. Teama mea este sa nu recidiveze, dar ma linistesc cu gandul ca terapia de intretinere isi va face efectul la fel de bine ca terapia de vindecare. II sfatuiesc pe toti cei care sunt dependenti (de jocuri de noroc, droguri, alcool, etc) sa va ceara ajutorul. Nu vor regreta! Chiar merita sa incerce! Am sa inchei prin a va multumi inca o data din suflet pentru tot ce ati facut si faceti in continuare pentru noi.
cristina_maria82
 
Posts: 1
Joined: Thu Feb 11, 2010 12:39 pm

Return to Consiliere psihologica si psihoterapie individuala

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests

cron