Ajutor venit la timp..

Moderator: admin

Ajutor venit la timp..

Postby dani on Tue Sep 18, 2012 12:47 pm

Am apelat la D-na Irina Paraschiv intr-o perioada foarte dificila, cea mai dificila... Parasit de cea draga, la 1000 de km de copil si captiv intr-un job
istovitor la care 'nu puteam' renunta, singur, supra-auto-invinovatit, deprimat, plangacios si slabit, fara speranta si incredere in sine - cam astia erau parametri
in care functionam acum cateva luni. Am vorbit cu Irina, am fost foarte sincer, m-a ascultat.. mi-a explicat cum functionam si care sunt mecanismele
de adaptare si care sunt efectele daca nu intervenim. Apoi am intervenit. Cred ca nu a lipsit mult si puteam sa ajung intr-un punct de unde clinic vorbind e un drum anevoios de intoarcere... Usor, usor, cu putin mai multa rabdare decat credeam initial ca sunt in stare, ghidat, am reusit sa ajung intr-o stare din care toate cele de mai sus sunt demontabile. Nu sunt un alt om acum ci sunt putin mai EU decat acum 2 luni si asta pentru ca am trecut peste o prejudecata si am acceptat ajutor. La timp. Multumesc Irina!
dani
 
Posts: 1
Joined: Tue Sep 18, 2012 8:51 am

Re: Ajutor venit la timp..

Postby Psih Irina Paraschiv on Tue Sep 18, 2012 2:07 pm

Buna Dani,

Ma bucur foarte mult sa vad ca ai hotarat sa iti impartasesti experienta ta aici. Sunt convinsa si am vazut ca acum 2 luni intr-adevar iti era greu, insa stiu de asemenea ca ai lucrat mult in a te intelege, in a-ti identifica gandurile negative si irationale care te blocau in acea stare.
Iar acum ai instrumentele cu care sa poti lucra mai departe la situatii dificile care apar.

Cu siguranta ca experienta ta ii va ajuta si pe altii care poate se confrunta cu acealesi lucruri sa apeleze cu mai multa incredere la ajutor si sa ajunga sa se simta mai bine si mai in control al emotiilor si contextelor lor.

Sper sa auzim de bine in continuare!

Psihoterapeut Irina Paraschiv
0735 884 103
irina.paraschiv@psihosolutii.ro
Psih Irina Paraschiv
 
Posts: 49
Joined: Sat Feb 11, 2012 2:46 pm


Return to Consiliere psihologica si psihoterapie individuala

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests

cron