atac de panica

Moderator: admin

atac de panica

Postby vilian vlad on Tue Mar 12, 2013 5:17 pm

Sunt venit la Londra de 2 luni de zile si mi-a intrat in cap o idee prosteasca cum ca nu m-as putea adapta,ca nu pot reusi ,mentionez ca sunt la fratii mei ,locuiesc f bn in conditii decente ,cu tot confortul....numai ca ..incepuse sa imi fie teama si de oameni pe strada ,zgomotul usilor de la metrou,de la autobuze,..si gata s-a declansat (ceea ce aveam sa aflu mai tziu) ATAC DE PANICA,declansat de gandurile mele irationale,care erau doar in mintea mea....am pus mana pe laptop am dat search pe google si GATA:Cum am vazut-o pe Irina mi-am zis ca pe ea trebuie sa o sun zis si facut ...numai ca am vb f putin si mi-a facut programare ptr a doua zi.......restul a fost o minune de conversatie ,m-a facut sa inteleg foarte bn ce se intampla de fapt cu mintea si corpul meu si ca de fapt ca atunci cand am un atac de panica el in primul rand se termina ,si nu are ce rau sa imi faca\ ,nu este cel mai rau lucru din lume,ba dimpotriva corpul meu functioneaza foarte bn ,ca si atunci cand as face efort fizic sustinut.....apelati la un psiholog cu incredere oricare ar fi el,te va face sa intelegi ce se intampla in mintea ta si cum sa gandesti rational,iar ptr cei de la echipa Gandeste Sanatos ......numai bn .....cu deosebita consideratie Vilian Vlad........
vilian vlad
 
Posts: 1
Joined: Tue Mar 12, 2013 1:55 pm

Re: atac de panica

Postby Psih Irina Paraschiv on Tue Mar 12, 2013 5:21 pm

Buna Vilian,

Iti multumesc foarte mult pentru aprecierile bune!
Eu ma bucur ca ai avut curajul si increderea sa apelezi la ajutor atunci cand ti-ai dat seama ca starile tale sunt foarte neplacute si ca in acelasi timp ai lucrat cu tine si cu starile tale asa incat sa poti ajunge in acest punct in care sa te simti mult mai bine si sa poti lua lucrurile pas cu pas, cu calm si rational.

Spor pe mai departe si tinem legatura!

Irina Paraschiv
Psihoterapeut
+4 0735 884 103
irina.paraschiv@psihosolutii.ro
www.psihosolutii.ro
www.gandestesanatos.ro
Psih Irina Paraschiv
 
Posts: 49
Joined: Sat Feb 11, 2012 2:46 pm


Return to Consiliere psihologica si psihoterapie individuala

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron