Mortul a inviat

Moderator: admin

Mortul a inviat

Postby corina on Wed Sep 24, 2008 11:02 am

Alalteri am trait cea mai groaznica zi din viata mea,dar si cea mai frumoasa zi in acelasi timp. Mama este bolnava de cancer,s-a operat si din fericire totul e ok. Luni insa am primit o veste groaznica care ma distrus efectiv. La ora 9:10 dimineata am primit un telefon de la doctorul mamei; si mia spus senin ca din pacate mama a decedat. Va dati seama ca am fost distrusa,tata intrase in depresie,nu stiam ce sa ma fac cu el. Pana la ora 13 am fost terminata,distrusa. La ora 13 fix ajung impreuna cu tata la spital,sa facem actele si sa luam cadavrul.Ei ne ducem la morga,si o vedem pe mama, in momentul in care brancardierii urmau sa ridice cadavrul,s-a trezit. Dragii mei,mama intrase in moarte clinica,iar doctorii o declarasera moarta. SCANDAL MARE LA ORIZONT. Va dati seama,eram in culmea fericirii cand sa ridicat si ma luat in brate. Era 13:20,iau actele si citesc.Acum urmeaza partea cea mai groaznica. Oameni buni,la ora 13:30 era programata autopsierea cadavrului,cateva minute daca mai intarziam,doctorii o omorau cu zile! De la ora 13 pana la ora 16,mama legal era maoarta,si eu ma plimbam cu ea prin parcul de la Eroilor.Ii facusera certificat de deces,pe care abia lam anulat.Asta este povestea incredibila a mamei.Momentam mama este internata,dar se simte foarte bine!
corina
 
Posts: 3
Joined: Tue Aug 05, 2008 11:21 pm

Return to Probleme individuale

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron