Cum sa-mi ajut persoana iubita?

Moderator: admin

Cum sa-mi ajut persoana iubita?

Postby ank on Mon Jun 15, 2009 1:13 pm

Buna ziua,
acum 6 luni am cunoscut un barbat casatorit ne-am indragostit si am avut o relatie foarte frumoasa.El locuieste in strainatate si a venit in ro in interes de servici. Din pacate a sosit momentul sa se intoarca acasa.Casatoria alaturi de sotia lui n-a fost niciodata fericita iar in ultimii ani traiau impreuna datorita celor doua fetite pe care le au impreuna.Acum este indecis intre a-si parasi familia ca sa traiasca alaturi de mine sau nu.El deja si-a exprimat sotiei si copiilor dorinta de a parasi casa.Din pacate nu reuseste sa faca urmatorul pas sa puna in practica ceea ce isi doreste.A cazut intr-o depresie profunda,se simte rau d p d v fizic si are stari emotionale confuze.Se simte prins intr-o capcana intre fericirea copiilor lui si fericirea noastra.Sotia lui a reactionat foarte agresiv, are si ea la randul ei stari confuze dar il si ameninta cu faptul ca ea n-o sa fie capabila sa le protejeze sau sa se contoleze fata de fete si toata durerea o sa si-o rasfranga asupra lor. Nu stiu cum sa-l ajut, nu mai suport sa-l vad suferind si cum se distruge singur.Eu il iubesc foarte mult si imi doresc sa avem un viitor impreuna. Nu stiu ce sa fac va rog sa-mi dati un sfat.
Multumesc
ank
 
Posts: 1
Joined: Tue Jun 09, 2009 9:39 pm

Return to Probleme individuale

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 1 guest

cron