Aproape de divort

Moderator: admin

Aproape de divort

Postby sorin stoica on Wed Jun 17, 2009 8:16 am

Buna ziua,

Doresc sa va expun si eu o problema personala si sa ma ajutati cu cateva sfaturi.Am sa incerc sa fiu scurt si inteles.
De o luna sotia mea a luat decizia ca ea sa divorteze, timp in care a si depus actele ptr divort.Din pacate nu reusim sa avem o discutie pe aceasta tema mai ales ca o astfel de decizie nu se ia asa usor mai ales ca avem si un copil de 1 an si 10 luni.In acest moment ea este foarte confuza, nimic din jurul iei nu este bun , nimeni nu face nimic ptr ea, toata lumea este impotriva iei, nu vrea sa vb despre problema iei nici macar cu cei apropiati( nu vreau sa vb cu x, ptr ca nu vreau sa dau explicatii). In toata aceasta situatie eu sunt singurul vinovat de toate, nu are puterea sa isi recunoasca greselile iei si lucrurile bune facute de cei din jur ptr ea, este total schimbata in comportament fata de mine, copil, mai mult decat atat are un comportament total neadecvat fata de copil( petrece foarte putin timp cu el, numai are rabdare cu el),este foarte nervoasa...nici nu stiu cum sa mai vb cu ea, daca vb doar strictul necesar nu e bine ca vb prea putin, daca incerc sa discut despre situatia noastra nu e bine ca numai are chef de discutii, etc.Si inainte si acum sunt acuzat de foarte multe lucruri pe care unele le-am facut dar si de lucruri pe care nu le-am facut. Acum mai nou sunt acuzat de faptul ca sufar prea mult ( plang la unele reactii ale copilului fata de mine).Eu in acest moiment imi doresc foarte mult sa imi salvez casnicia, ca ele doua sa se intoarca acasa si sa ne continuam viatra impreuna.Va rog frumos dati-mi un sfat ce as putea face ca sa o fac sa se razgdeasca si sa revina la sentimentele de dinainte in conditiile in care ea e vehementa pe pozitia care a luat-o fara sa tina cont de foarte multe lucruri.

Va multumesc
sorin stoica
 
Posts: 1
Joined: Tue Jun 16, 2009 3:21 pm

Return to Probleme de cuplu

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron