alegerea potrivita

Moderator: admin

alegerea potrivita

Postby Diana on Thu Jul 09, 2009 10:50 pm

V-am mai scris odata legat de problema mea cu prietenul meu. M-am despartit de acesta, deoarece injuraturile sale deveneau tot mai dese. Pur si simplu nici eu, nici el nu mai rezistam. O luna am fost despartiti, fara sa mai vorbim chiar deloc. Acum cateva zile, insa, m-a cautat spunandu-mi ca s-a schimbat si sa-i mai dau o sansa. Se poarta incredibil de bine cu mine, zicandu-mi ca si-a dat seama ca eu sunt "sufletul lui pereche". Mi-ar fi foarte frica ca ar putea juca teatru, si iar vom ajunge la certuri inutile si injuraturi. Trebuie sa mentionez si faptul ca parintii mei mi-au interzis sa mai fiu cu el, nu-l mai accepta deloc. In aceasta perioada, am mai intalnit un baiat, foarte cumsecade, ma place mult si ar dori sa fie cu mine. As putea spune ca ar fi caracterul pe care il tot cautam. Dar, inima mea ii apartine tot fostului. Stiu ca daca as reveni cu fostul as avea de infruntat o multime de probleme cu parintii mei si as risca ca el sa joace de fapt teatru, dar daca as fi cu baiatul pe care l-am intalnit, certurile cu ai mei nu ar exista, dar nu l-as putea iubi.De 3 zile, eu si fostul ne tot vedem pe ascuns, si ma mira faptul ca se poarta foarte frumos cu mine. Se poate schimba cu adevarat un om? El sustine ca nu si-a dat seama de ceea ce are langa el, numai cand m-a pierdut. Va rog frumos, am foarte mare nevoie de sfatul dumneavoastra. Totodata, mentionez si ca de multe ori ii dadeam sanse, venea si plangea, imi spunea ca se va schimba, dar dupa 1 saptamana- 2, totul revenea la fel. Daca as stii ca el e altul, as trece peste orice numai sa fim impreuna. Dar imi e foarte greu sa cred ca o persoana se poate schimba. Va rog foarte frumos sa ma ajutati, sunteti singura sansa care o mai am sa incerc sa-mi ordonez cat de cat viata si imi este foarte frica sa ajung din nou sa sufar, pentru ca il iubesc, nu as vrea sa-l pierd, dar daca el de fapt joaca teatru, tot as suferi, vazand ca se poarta urat.
Va multumesc foarte frumos pt timpul acordat citirii acestui mesaj!
Diana
 
Posts: 3
Joined: Mon Mar 23, 2009 2:03 pm
Location: Oradea

Return to Probleme de cuplu

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests

cron