prefera jocurilePC inaintea sexului

Moderator: admin

prefera jocurilePC inaintea sexului

Postby DyaCamy on Sun Apr 17, 2011 11:00 pm

am o relatie de aproape 3 ani... ne iubim tare mult ... am avut multegreutati si obstacole dealungul intregii relatii ... din acesti 3 ani 1 si jumatate l-am avut la distanta, adica` primele 8 luni impreuna + 8 distanta + 4 impreuna +6 distanta + 10 impreuna. Am avut foarte multa cxerturi si neantelegeri in perioada in care eram departe unul de altul, dar incet incet am reusit sa trecem peste ele si sa le rezolvam ... cu speranta ca atunci cand vom fi iar impreuna "totul v-a fi bine".
Asta a fost ca o introducere pt unde vreau sa ajung ... cat am fost la distanta ne-am obisnuit sa stam mult la calculator amandoi (jocuri, internet, chat) era ceva normal pt noi atunci cand ajungeam de la universitate sa ne punem in fata calculatorului si sa uitam de lumea reala` ...ne-am obisnuit din pacate cu CALCULATOR SI FARA SEX. Eu acum am cam trecut de faza aceea ... dar el nu prea ...
Locuim impreuna, defapt ne-am mutat impreuna dupa primele 2 luni de relatie(cat eram impreuna` nu la distanta) de 2 luni ne-am intors din strainatate ... dar totusi am ajuns sa facem sex de 2-3 ori pe luna se joaca pe calculator 5-7 ore pe zi ... de regula seara , am incercat tot felul de metode de genu ieseam din dus doar cu un prosop pe mine ... mergeam la el sa-l distrag de la joc ... sa-l sarut ... ma saruta imi zicea ca ma iubeste si se juca in continuare ... sau imi puneam o lenzerie sexy --- rezultatul era la fel ... in timpul zilei cand nu se joaca sau facem orice impreuna .. e foarte cald cu mine ... iubitor ... o relatie perfecta din punctu asata de vedere ... toti .. familia... prietenii ne lauda relatia noastra si zic ... ce mult va iubiti ... ce bine va potriviti ... dar nimeni nu stie ca avem o problema .. una mare...

Avem doar 24 respectiv 25 de ani .... Am incercat de foarte multe ori sa vorbim despre asta ... i-am cerut direct ... vreau mai mult sex ... mereu primeam acelasi raspuns ..... vreau sa te fac fericita ... promit sa facem mai mult sex, dragoste, se intampla in ziua aceea ... si pe urma mereu e ceva ma joc cu ala ... ma joc cu celalalt , etc.

Va rog dati-mi un sfat ... cum sa mai procedez ... chiar nu stiu ... nu imi gasesc raspuns, de ce ar prefera jocurile inaintea sexului ... pt ca atunci cand se intampla sa facem sex totul e foarte bine atat pt mine cat si pt el ... imi zice mereu .. ce bine areti .. ce sexy esti ... dar nu imi este deajuns ....

Multumec ...
DyaCamy
 
Posts: 3
Joined: Wed Apr 13, 2011 9:26 pm

Re: prefera jocurilePC inaintea sexului

Postby ionela_trif on Fri Apr 29, 2011 10:55 am

buna
Am avut si eu mult timp problema asta....la fel am incercat ca tine toate metodele....spre bucuria mea nu a fost nevoie sa recurg la o metoda care mi-a venit acum in minte....INCERCA SA IL LASA FARA NET...nu il plati, scoate firu de la internet.....sau o perioada, daca poti si sti, fa ceva cu calc...STRICA-L.....poate asa il dezobisnuiesti....sau mergeti impreuna undeva la munte cateva zile....fara net....ORICE CA SA IL TI DEPARTE DE PC CATEVA ZILE.....SA VADA CUM E CU TINE SI CAT DE BINE E....dupa cum ti-am spus eu nu am recurs la aceste lucruri, si-a dat seama de problema, desi si acum serile sta la calc...dar sexul e sex....si pe urma poate sa stea toata noaptea
daca te-am ajutat cu ceva sau nu te rog raspunde-mi
MULTUMESC
ionela_trif
 
Posts: 4
Joined: Thu Apr 28, 2011 12:25 pm

Re: prefera jocurilePC inaintea sexului

Postby DyaCamy on Tue May 03, 2011 2:09 pm

Imi place mult ideea de a iesi undeva la munte ... doar noi doi ... ne-ar ajuta mai mult ... multumesc Ionela
DyaCamy
 
Posts: 3
Joined: Wed Apr 13, 2011 9:26 pm

Re: prefera jocurilePC inaintea sexului

Postby DyaCamy on Tue May 03, 2011 2:10 pm

multumes ... s-a cam rezolvat putin problema .. nu e nevoie sa stric calculatorul ;)) dupa un scandal mai mare si lung ... dupa ce tot ma legam de chestii mici care ar trebui sa le faca .... si dupa o saptamana de stres mare intre noi ... si-a dat seama ca imi trebuie mai multa atentie ... se mai joaca si acum dar nu atat de mult ... si asa nu ma deranjeaza .. atata timp cat nu uita ca are o viatza de trait inafara internetului :) ...
DyaCamy
 
Posts: 3
Joined: Wed Apr 13, 2011 9:26 pm

Re: prefera jocurilePC inaintea sexului

Postby ionela_trif on Wed May 11, 2011 2:38 pm

ma bucur din suflet ptr tine......si ptr calculator ca nu l-ai stricat :D
ionela_trif
 
Posts: 4
Joined: Thu Apr 28, 2011 12:25 pm


Return to Probleme de cuplu

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests

cron